Przejdź do:

Blog

Co mówi o Tobie tętno?
16 sie 2019
Tętno jest jednym z parametrów życiowych ludzkiego organizmu. Należy do podstawowych wyznaczników problemów związanych z sercem. Kiedy jego wartości są nieprawidłowe, a kiedy niebezpieczne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
link
tagi:Puls, Tętno
6 rzeczy, które możesz zmienić, aby obniżyć swoje ciśnienie
09 sie 2019
Zmiana stylu życia poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków może zapobiegać lub opóźnić rozwój nadciśnienia tętniczego i zmniejszyć ryzyko występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. Co zrobić, aby wpływać pozytywnie na swoje ciśnienie? Dowiedz się, jakie zmiany możesz wprowadzić już dzisiaj!
link
Ciśnienie tętnicze – normy, profilaktyka, kiedy udać się do lekarza?
08 sie 2019
Problemy z ciśnieniem tętniczym dotyczą 40% osób dorosłych. Do 2025 roku liczba chorych na nadciśnienie tętnicze wzrośnie, obejmując 60% populacji na całym świecie. Z tego powodu zalecana jest regularna kontrola ciśnienia tętniczego. Jakie wynik jest prawidłowy? Na co zwracać uwagę w trakcie pomiaru? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!
link
Efekt białego fartucha i maskowane nadciśnienie tętnicze
06 sie 2019
Nie każdy pomiar wykonany ciśnieniomierzem niesie ze sobą identyczną wartość diagnostyczną. Istnieją sytuacje, w których nie zawsze można wykluczyć lub potwierdzić występowanie nadciśnienia tętniczego. Kiedy i jak na pomiar wpływa otoczenie? Jak temu zapobiec?
link