Przejdź do:

Blog

Dokumentacja medyczna - przechowywanie i udostępnianielink
23 mar 2022
Dokumentacja medyczna dotycząca przebiegu choroby lub wykonanych badań jest niezwykle ważna, szczególnie w sytuacji zagrażającej życiu, w momencie utraty przytomności, czy w razie kontynuacji leczenia u innego specjalisty. Komplet uporządkowanych informacji o naszym zdrowiu warto więc mieć zawsze pod ręką, w celu usprawnienia i ułatwienia pracy personelu medycznego. Co warto wiedzieć o dokumentacji medycznej i w jaki sposób najlepiej ją przechowywać – o tym przeczytasz w poniższym artykule.
Znamiona na skórze - badanie, rodzaje, leczenie i profilaktykalink
21 mar 2022
Skóra każdego z nas ozdobiona jest licznymi znamionami. Mogą być one wrodzone lub powstawać w późniejszym okresie życia. Do najczęściej występujących zmian skórnych należą między innymi znamiona barwnikowe, potocznie nazywane pieprzykami, oraz piegi. W większości przypadków plamki są niegroźne dla zdrowia, należy jednak uważnie je obserwować, ponieważ niektóre z nich z czasem mogą przekształcić się w groźne zmiany nowotworowe.
Praca siedząca a ból kręgosłupalink
02 mar 2022
Ból pleców jest z jednym z najczęściej zgłaszanych przez pacjentów objawów. Niestety, nie ma w tym nic dziwnego. Dominujący we współczesnym świecie siedzący tryb życia sprawia, że mięśnie pleców stają się napięte, a to wywołuje przewlekłe bóle kręgosłupa. Sytuacji zdecydowanie nie poprawiła pandemia COVID-19, która zmusiła wiele osób do pozostania w domach i kontynuowania nauki oraz pracy w formie zdalnej. Jakie mogą być tego konsekwencje? I jak im zapobiegać?