Przejdź do:

Blog

Wakacje z małym dzieckiem - jakie badania warto zrobić przed wyjazdem?
24 cze 2022
Sezon urlopowy już niedługo będzie w pełnym rozkwicie, a co za tym idzie – rozpoczną się przygotowania do bliższych lub dalszych podróży. Choć są one czasem odpoczynku, relaksu i beztroski, nawet w najbardziej rajskich warunkach może dojść do nieprzewidzianych wypadków, takich jak infekcje czy urazy. Szczególną uwagę warto zwrócić na planowanie i zadbanie o zdrowie podczas wakacji z dziećmi. Jak dobrze przygotować się do takiej podróży? I co warto zapakować do bagażu, aby mieć niezbędne akcesoria i leki?
link
Internetowa książeczka zdrowia dla całej rodziny - nowa funkcja konto dziecka
01 cze 2022
Opieka nad zdrowiem całej rodziny to duże wyzwanie. Utrzymanie porządku w dokumentacji medycznej, zaplanowanie konsultacji specjalistycznych i codzienna obserwacja niepokojących dolegliwości może wymagać wiele czasu i uwagi. Aby ułatwić te zadania, aplikacja MojeZdrowie24 została wzbogacona o nową funkcję.
link
Palenie tytoniu – jak negatywnie wpływa na nasze zdrowie
31 maj 2022
31 maja już od wielu lat obchodzony jest światowy dzień rzucania palenia tytoniu. To doskonała okazja na zwrócenie uwagi na niezwykle istotny problem negatywnego wpływu papierosów na zdrowie. Każdego roku palenie tytoniu prowadzi do nawet 8 milionów zgonów na całym świecie. Szacuje się, że papierosy są przyczyną śmierci nawet połowy osób nałogowo z nich korzystających. Dlatego też jednym z najistotniejszych celów współczesnej medycyny jest podniesienie świadomości społecznej na temat skutków palenia tytoniu i jego wpływu na zdrowie człowieka.
link