Przejdź do:

Blog

Domowe inhalacje na katarlink
28 lis 2022
Katar, zatkany nos, ból zatok… Choć objawy przeziębienia i grypy zwykle nie są groźne, zdecydowanie potrafią uprzykrzyć życie i wpłynąć na ogólne samopoczucie. Dlatego też staramy się z nimi walczyć wszystkimi możliwymi sposobami. W pierwszej kolejności warto jednak sięgnąć po domowe metody radzenia sobie z przeziębieniem. Jednym z najzdrowszych i najskuteczniejszych sposobów są inhalacje na katar. Na czym polegają? Jak samodzielnie przygotować domową inhalację?
Zmęczenie i sennośćlink
22 lis 2022
Uczucie zmęczenia i senności towarzyszy wielu z nas każdego dnia. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym niczego dziwnego. Życie w ciągłym biegu, niewystarczająca ilość snu i stres wpływają na nasze samopoczucie. Co w sytuacji, gdy ciągłe zmęczenie i senność nie mijają? Mogą stanowić objawy różnych chorób. Dlatego też warto przyjrzeć się im bliżej i znaleźć ich źródło. Jakie mogą być przyczyny przewlekłego zmęczenia i senności? Jakie je diagnozować? Jak sobie radzić ze spadkiem energii?
Akcja Movember - profilaktyka męskich nowotworówlink
18 lis 2022
W przypadku prawie wszystkich chorób nowotworowych wczesne ich wykrycie ma kluczowe znaczenie dla lepszego rokowania i przeżycia. Dlatego kampanie świadomości społecznej mają na celu wywołanie debaty i edukowanie ludności o objawach tak znanych „czerwonych flag” różnych schorzeń, szczególnie nowotworowych. Jedną z takich kampanii społecznych jest akcja “Movember”.
Cukrzyca ciążowa - sprawdź objawy i leczenielink
14 lis 2022
Zachodzące w czasie ciąży zmiany w metabolizmie kobiety mogą prowadzić do wystąpienia cukrzycy ciążowej. Nieleczona choroba powoduje szereg powikłań zarówno u matki, jak i u dziecka. Monitorowanie stężenia glukozy we krwi odgrywa więc kluczową rolę w diagnostyce.
Prebiotyki a probiotyki - czym są i jaki mają wpływ na zdrowie? link
08 lis 2022
Nie od dziś wiadomo, jak ważną rolę dla zdrowia naszego organizmu pełni odpowiednia mikroflora jelitowa. Wpływa ona nie tylko na układ pokarmowy, ale także odporność i ogólne samopoczucie. Aby wspomóc florę bakteryjną zaleca się przyjmowanie prebiotyków i probiotyków. Czym one są? Jaka jest ich rola? I czym się od siebie różnią?